Bedirhan Gökçe 21 Mart 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

 Ankara’nın gecekondu mahallelerinde büyüdüğü için küçüklüğünde bu zorlu hayat mücadelesinin üzerinden gelmek için sakız satardı. Ancak kazandığı paralar ile Ömer Seyfettin’in hikâye kitaplarını alırdı. Okul dönemlerinde kalan zamanlarında ve yaz tatillerinde TRT’de çaycılık yapar ailesinin geçimine destek olurdu. Mankenlik yaptığı sıralarda TRT’nin açmış olduğu ses yarışmasına girmiş ve başarılı olarak TRT sanatçısı olmuştur. (1988) TRT TV kanalında ve radyo kanalında programlar yaparak şarkılar seslendirmiş ve şiirler okumuştur. 1993 yılı ve sonrasında TRT de memurluk yaparken özel radyo kanallarında programlar sunmaya başlamış. 1995 yılında Hulki Cevizoğlu tarafından kanal 6 TV kanalında haber seslendirme teklifi yapılmış. Memurluktan istifa eden Bedirhan Gökçe bu görevi üstlenmiştir. 1996 yılında şiir albümü çıkaran Bedirhan Gökçe çok olumlu tepkiler almıştır. Bunun yanında film, belgesel ve reklam seslendirmeleri yapmıştır.

Bedirhan Gökçe İlk şiir albümü “Üçüncü Sayfa Şiirleri” 1999 yılında piyasaya sürmüştür. “Başım Gözüm Üstüne”, “Güle Yazdım…” ve “Adam Kavga’da Belli Olur” adını taşıyan şiir albümlerini de birer yıl ara ile çıkaran sanatçı bu albümleri ile şiir alanındaki başarılarını da pekiştirmiştir. Kral TV 2005 Video Müzik Ödülleri’nde “Şiir Dalında Birincilik” ödülünü aldı. Kanal A’daki programına devam eden Bedirhan Gökçe Radyo Tatlıses’ten teklif alarak Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır. 2005 yılında Radyo Tatlıses’ten ayrılarak Best FM radyo kanalına geçmiştir.

1998 yılında Ankara’nın yerel televizyonu Kanal A’da yaptığı şiir programıyla, kültür programları dalında RTGD TV OSCAR’ları ödülünü kazandı. Damlayan Mısralar adlı TV programıyla Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin “2000 yılı Radyo TV oskarları” ödülü ile Kültür Sanat dalında yılın en iyi televizyon programcısı oldu. Bedirhan Gökçe 2003 yılında “A.G.A” adlı yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı TV dizisinde rol almıştır.

ahsen antetli

544 718 18 80