Necip Fazıl Karadağ 1971 yılında Erzincan’da doğdu babasının din görevli olması hasebiyle 1980’de İstanbul’a geldi.

İlk orta okulu bitirdi.1983 yılında kur an eğitimini Bayrampaşa Yeşil camii kur an kursunda tamamladı. Çocuk yaşlarda babasının tanıştırdığı bestekar amir ateş hocadan uzun yıllar İlahi eğitimi aldı.

Eyüp musiki vakfında solfej, nazariyat. San, ney eğitimini tamamladı. Klavye, ney, kanun, enstrümanlarını icra eden Necip Fazıl Karadağ sesinin çok güzel olması münasebetiyle hocalarının büyük takdirini toplamıştır. Ulusal bir televizyonda ilahilerin yıldızı yarışmasında birinci olunca büyük takdir topladı. Hocalarının da teşviki üzerine albüm kararı aldı. İlk albüm çalışmasını 2009 yılında Üsküdar musiki cemiyetinin başkanı olan ünlü beste kar ayrı zamanda Necip Fazıl Karadağ’ın hocası olan AMİR ATEŞ bestelerinden oluşan 14 eserlik bir albüm hazırladı. Sonsuzluk aşkına ateşten besteler adını verdi. Bir çok tv programları, radyo programları yaptı. Halen dost meclisi adı altında lalegül fm de program yapmakta olan necip fazıl Karadağ sayısız konserler vererek insanımızın büyük teveccuhünü kazandı. Beste çalışmalarına hız veren Necip Fazıl Karadağ 2. Albümünü kendi bestelerinden oluşacağının sözünü verdi. Türk müziğine gönül veren sanatçımız bir çok yerde musiki dersi vererek toplumumuza yeni nesiller yetiştiriyor.

Aslen Erzincanlı olan Necip fazıl Karadağ İstanbul başak şehirde ikame etmekte üç çocuk babasıdır. Aynı zamanda sanatkarlığıyla da birçok tespih eserleri yapmakta olan sanatçı www.tesbihciyiz.com adresinde de yerini almaktadır .

ahsen antetli

544 718 18 80